На замітку батькам

Поради батькам «Допоможіть своїм дітям навчатися»



Будіть дитину спокійно; прокинувшись, вона повинна побачити вашу посмішку й почути ласкавий голос. Не квапте її зранку, не смикайте через дрібниці, не докоряйте за помилки, навіть якщо «учора попереджали».
Не прощайтеся напучуючи: «Дивися, не байдикуй!», «Поводься добре!», «Щоб сьогодні не отримав зауваження щодо твоєї поведінки!» та ін. Побажайте дитині успіху, підбадьорте, знайдіть кілька ласкавих слів, адже у неї попереду важкий день.
Зустрічайте дитину після школи спокійно, не ставте безлічі запитань, дайте можливість розслабитися (пригадайте, як ви самі почуваєтеся після важкого робочого дня, багатогодинного спілкування з людьми). Якщо ж дитина надто збуджена, якщо прагне поділитися чимось, не відкараскуйтеся, не відкладайте на потім — вислухайте, адже це не потребує багато часу.
Якщо бачите, що дитина засмучена, але мовчить, не допитуйтеся, нехай заспокоїться й розповість сама.
Кращий час для домашніх занять із дитиною — з 15:00 до 17:00 години, якщо вона навчається на першій зміні, та з 09:00 до 11:00 години, якщо на другій. Заняття ввечері втрачають сенс, адже дитина вже втомилася від насиченого навчального дня.
Не примушуйте виконувати всі завдання водночас! Виконання одного завдання повинне тривати не більше ніж 15—20 хв, і тільки після 20-хвилинного відпочинку нехай береться до нового завдання.
Під час занять із дитиною необхідні спокійний тон, підтримка («Не хвилюйся, усе вийде», «Розберімося разом!», «Я тобі допоможу»), похвала (навіть якщо не дуже виходить).
У спілкуванні з дитиною намагайтеся уникати умов, запевняючи: «Якщо ти зробиш, то…». Іноді умови стають нездійсненними незалежно від дитини, і ви можете опинитися у складній ситуації.
Будьте уважними до скарг дитини на головний біль, утому, поганий стан. Найчастіше вони є об’єктивними показниками перевтоми, поганого самопочуття.
Пам’ятайте: діти у будь-якому віці чекають перед сном чи то на казку, чи то на пісеньку, чи то на ласкаві слова. Усе це заспокоює їх, допомагає позбутися напруження, спокійно заснути. Намагайтеся не нагадувати дитині перед сном про неприємності.



Кращі притчі про виховання, батьківство, дитячо-батьківські стосунки, сім’ю, сімейні цінності, любов, підтримку
счасливый ребенок



























Ви коли-небудь звертали увагу на те, як одночасно 30 старанних учнів схиляються у класі над своїм завданням? І, можливо, задавалися запитанням, як же вчителю це все вдається. Адже іноді, щоби тримати свою дитину під контролем, доводиться прикладати великі зусилля, не кажучи вже про цілий клас дітей. Кращі педагоги використовують маленькі секрети, що перетворюють переповнену аудиторію шалених шестикласників на «м'яку глину» в їхніх руках, і ви теж можете отримати хороший результат у домашніх умовах, застосувавши ті ж хитрощі.



1. Використовуйте преміальну діаграму

Розумні вчителі використовують наочні посібники, щоб контролювати й управляти поведінкою дітей. Чи то діаграми попередження або преміальні діаграми, за їх допомогою діти зможуть легко визначити свій статус і використовувати його в якості мотиваційного інструменту, щоб виконувати роботу й добре поводитись у класі. Дженніфер Літтл, учитель початкових класів із 40-річним досвідом роботи, згодна з такою тактикою: «Використовуйте діаграму, щоб винагородити дитину за те, що вона зробила». Подібна схема у вашому власному домі допоможе керувати поведінкою дитини у процесі навчання і навчить важливого принципу: треба попрацювати, щоб отримати бажане.

2. Відгукніться позитивно

Ви, імовірно, стикалися з тим, що під час батьківських зборів учитель проявляв до вас особливе ставлення, але ви не єдиний, хто пережив цю мить слави. Хороші вчителі знають, що, щоб домогтись від невгамовних учнів потрібної поведінки, похвала буває більш ефективною, ніж покарання, – це правило, яке відмінно працює й у домашніх умовах. У той час як ви, можливо, будете довго й нудно бурчати із приводу неприбраної кімнати або не зроблених домашніх справ, іноді ефективніше просто заохотити дитину за те, що вже зроблено, навіть якщо це якась дрібниця. Ваша дитина швидко навчиться розпізнавати ті приємні відчуття, які виникають від похвали, і вони будуть тримати її у формі.

3. Очікування кращих результатів

Яким чином учителі розкривають у дітях найкраще? Вони не чекають нічого меншого. Коли діти лінуються, їм твердо кажуть, що вчитель очікує від них більшого, ось і все. Таким чином, діти вчаться керувати собою на основі стандарту, установленого шановним учителем. Ви можете зробити те ж саме вдома, орієнтуючись на очікування, а не дисциплінуючи дітей за фактом уже отриманої нехорошої поведінки. Установіть конкретні правила поведінки в побуті й будьте готові дотримуватись усіх обумовлених наслідків за їх недотримання, так ваша дитина переконається, що ви завжди висловлюєтесь по ділу.

4. Персоналізуйте зміст

Щоби привернути увагу дітей, професійний репетитор і приватний педагог Арзікі Пеніо використовує персоналізацію. «Хоча зміст завжди повинен перебувати в руслі навчального плану та встановлених стандартів, важливо демонструвати, що запропоновані принципи є важливою частиною повсякденного життя та інтересів учнів, – каже вона. – Наприклад, клас може обчислити середню кількість очок, які отримала улюблена баскетбольна команда за останні п'ять ігор, або порахувати, скільки улюблений баскетболіст забиває м'ячів у середньому в ході однієї гри. І все для того, щоб вивчити тему про середнє арифметичне». Хоча це може здатися складним, але дану хитрість можна використовувати при роботі з поведінкою, роз’яснюючи зрозумілою мовою поняття чесності за допомогою реального досвіду людей, їх прикладів.

5. Втягуйтесь у навчальний процес

Звісно, учителі завжди активно залучені в навчальний процес – це їх робота. Але кращі з них точно знають, що за наявності особистої зацікавленості в кожному учні можна якнайшвидше дійти до спільного успіху. Справа ось у чому: звісно, ви особисто зацікавлені у вихованні своєї дитини. Але наскільки насправді ви залучені в цей процес? Чи будете ви бродити Інтернетом, доки ваша дитина сама намагається розібратися і зробити своє завдання з математики? Чи ви поруч плече до плеча з вашою дитиною постараєтесь вивчити цю задачу і відповісти на всі запитання? Залучаючись до шкільних занять вашої дитини, зробивши себе причетним до її навчання, ви завжди будете знати, що вона вивчає, у чому перевершує інших дітей, над чим б'ється і як їй у цьому допомогти.

6. Поєднайте справу й задоволення

Справа виховання дитини – це не жарт. Але прислухайтесь до порад розумних учителів і переконайтеся, що це приносить вам задоволення. Наприклад, чи зробите ви звичайну перерву в заняттях, щоби трохи відпочити в тиші, або переключитесь на придумування кумедних жартів чи просто «раптом» поїсте разом з вашою дитиною морозиво, вона неодмінно отримає можливість зв'язати деякі рутинні речі навчання із приємними враженнями та позитивними емоціями. Яким від цього буде бонус? Ви будете почувати себе супербатьком.


Декілька порад батькам "Як зацікавити дитину читанням"



Поради американського психолога В. Уільямса

Насолоджуйтесь читанням самі і виробіть у дітей відношення до читання, як до задоволення.

Нехай діти бачать, як ви самі читаєте із задоволенням: цитуйте, смійтеся, заучуйте уривки, діліться прочитаним і тому подібне.
Показуйте, що ви цінуєте читання: купуйте книги, даруйте їх самі і отримуйте як подарунки.
Нехай діти самі вибирають собі книги і журнали (у бібліотеці, книжковому магазині і тому подібне).
На видному місці повісьте список, де буде відбитий прогрес дитини в читанні (скільки книг прочитано і за який термін).
Виділіть удома спеціальне місце для читання (затишний куточок з полицями і тому подібне).
У будинку має бути дитяча бібліотека.
Збирайте книги на теми, які надихнуть дітей ще щось прочитати про це (наприклад, книги про динозаврів або космічні подорожі).
Запропонуйте дітям до або після перегляду фільму прочитати книгу, за якою поставлений фільм.
По черзі читайте один одному оповідання або смішні історії. Розважайте себе самі замість того, щоб дивитися телевізор.
Заохочуйте дружбу дитини з дітьми, які люблять читати.
Розгадуйте з дітьми кросворди і даруйте їх їм.
Заохочуйте читання дітей вголос, коли це тільки можливо, щоб розвинути їх навичку і впевненість в собі.
Частіше запитуйте думку дітей про книги, які вони читають.
Заохочуйте читання будь-яких матеріалів періодичного друку: навіть гороскопів, коміксів, оглядів телесеріалів, нехай діти читають усе, що завгодно!
Дітям краще читати короткі оповідання, а не великі твори: тоді у них з’являється відчуття закінченості і задоволення.
Нехай діти кожен вечір читають перед тим, як заснути.
Нехай КНИГА стане вашим постійним супутником і справжнім другом!

Пам'ятка для батьків на час зимових канікул


1.Зимові канікули тривають від 08.12.2014 до 12.01.2015. 

2. Не залишайте дітей без нагляду. Ви повинні знати, де знаходиться ваша дитина протягом дня і ночі. 

3. Слідкуйте, щоб діти обережно поводилися з вогнем. 

4. Використання піротехнічних засобів (петард, бенгальських вогнів, хлопавок) небезпечне для життя і здоров'я.

5. Нагадуйте дітям, що необхідно дотримуватись правил дорожнього руху.

6. Не дозволяйте, щоб діти ходили на водоймища, які ще не вкриті кригою або вкриті слабкою кригою.

7. Нагадуйте правила поводження з побутовим газом під час користування газовими плитами.
8. Пам'ятайте про правила поводження з дикими тваринами та бездоглядними свійськими тваринами.
9. Не допускайте, щоб Ваші діти вживали алкогольні напої.
10. В разі необхідності телефонуйте:
При пожежі - 101 
До міліції-102 
Швидка допомога -103 
Служба газу -104 


Під час зимових канікул батьки несуть повну відповідальність за життя та здоров'я своїх дітей.

Сім заповідей для батьків

1. Не вважайте дитину своєю власністю - вона Божа.
2. Любіть її такою, якою вона є, навіть якщо вона не надто талановита, не в усьому досягає успіху...
3. Не очікуйте, що вона виросте саме такою, якою хочете Ви, - допоможіть їй стати собою
4. Запам’ятайте: найголовніший ваш обов’язок - розуміти і втішати.
Ви - не суддя, не приклад для наслідування, а людина, на грудях якої можна виплакатись і у п’ять, і в п’ятдесят років.
5. Не переймайтесь, якщо не можете чогось зробити для сина чи дочки. Найгірше, якщо можете, але не робите.
6. Усвідомте: для дитини зроблено замало, якщо зроблено не все.
7. Не очікуйте на вічну вдячність: ви дали життя своїй дитині, вона віддячить вам онуками.



ПАМ’ЯТАЙТЕ!!!
- Ніколи не займайтесь "виховною роботою" в поганому настрої.
- Чітко визначте, що ви хочете від дитини (і поясніть це їй), а також дізнайтесь, що вона думає з цього приводу.
- Надайте дитині самостійність, не контролюйте кожен її крок.
- Не підказуйте готового рішення, а показуйте можливі шляхи до нього.
- Не пропустіть моменту, коли досягнуто перших успіхів. Відмітьте їх.
- Вкажіть дитині на допущену помилку, щоб вона осмислила її.
- Оцінюйте вчинок, а не особистість. Пам’ятайте: сутність людини і її окремі вчинки не одне і те саме.
- Дайте дитині відчути (посміхніться, доторкніться), що співчуваєте їй, вірите в неї, не зважаючи на помилку.
- Виховання - це наступність дій.
- Вихователь повинен бути твердим.


Ви повинні знати
- З ким приятелює ваша дитина
- Де проводить вільний час
- Чи не пропускає занять у школі
- В якому вигляді або стані повертається додому


Ви зобов’язані помітити і відреагувати, коли
- В домі з’явилися чужі речі (виясніть, чиї вони)
- В домі є запах паленої трави або синтетичних речовин (це може свідчити про куріння сигарет із наркотичними речовинами)
- В домі з’явилися голки для ін’єкцій, дрібні частинки рослин, чимось вимащені бинти, закопчений посуд (це може свідчити про вживання наркотичних препаратів)
- В домі з’явилися ліки, які діють на нервову систему і психіку (виясніть, хто і з якою метою їх використовує)
- В домі надто часто є запах засобів побутової хімії - розчинників, ацетону тощо (це може свідчити про захоплення дітей речовинами, які викликають стан одурманювання)
- Відбулася швидка зміна зовнішнього вигляду та поведінки дітей: порушилася координація рухів, підвищилася збудженість або в’ялість, з’явились сліди на венах, розширення зіниць тощо.


Пам’ятка для батьків


Якщо дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти
Якщо дитина живе у ворожнечі, вона вчиться агресивності
Якщо дитину висміюють, вона стає замкненою
Якщо дитина росте в докорах, вона вчиться жити з почуттям провини
Якщо дитину хвалять, вона вчиться бути вдячною
Якщо дитину підтримують, вона вчиться цінувати себе
Якщо дитина живе в розумінні й доброзичливості, вона вчиться знаходити любов у цьому світі

Почуйте серцем голос вашої дитини
- Окрім їжі, дайте мені сердечне тепло, безпечний спокій і вашу любов.
- Дозвольте втішатися моїми замислами у цьому дивному світі постійних змін.
- Дозвольту у міру моїх сил сідати, соватись, ставати, ходити, бігати, лазити, скакати.
- Не кажіть, що я співаю, бавлюся чи експерементую "забагато, задовго, зачасто".
- Дозвольте мені ставити запитання і отримувати чесні відповіді, а також експерементувати, шукати і досліджувати.
- Не ідентифікуйте ваші почуття і думки з природними потребами мого організму.
- Не карайте мене, коли я й так переживаю за невдачі, сама ж бо невдача є вже карою для мене.
- Говоріть до мене серцем, очима, усмішкою, вашими руками: ваші слова не завжди мені зрозумілі.
- Нехай довкола мене живуть хороші, ніжні і лагідні люди.
- Нехай тут царює мир - передумова мого розвитку.
- У вашій хаті дайте мені у власність один куточок і частину вашої уваги а вашого часу.
- Навчіть мене розуміти і відчувати красу і тішитися - радіти з усього, хоч би навіть і з найбільшої дурнички.
- Підтримуйте і заохочуйте мене до праці, навіть і тоді, коли я роблю ще сотні помилок.
- Будьте терплячі до мого безладдя, я ж бо є тільки дитиною і учнем.
- Надайте і мені частину відповідальності, виміряну до моїх сил і моїх можливостей.
- Навчіть мене брати участь у забаві, занятті та праці.
- Коли попросите зробити мене те або інше, скажіть також "як" і "чому".
- Зробіть усе, щоб я відчувала свою значущість і потрібність для вас, своє місце у планах вашої родини та школі.
- Будьте до мене доброзичливі і лояльні, щоб я навчалася віддячувати іншим людям тим самим.
- Покажіть на власному прикладі, як дотримуватися обіцянки, слова.
- Не сприймайте мене як немовля, коли я росту іхочу бути великою.
- Нехай ніколи не буду боятися втратити вашулюбов.
- Не нав’язуйте мені ваших переляків і острахів.
- Допоможіть мені поступово перемагати біль і марні забаганки.
- Навчіть мене врівноваженості, коли ви на мене гніваєтеся, та не боятися гніву, коли він справедливий та виправданий.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...